Son güncelleme: 8 Şubat 2020

Evet! 2020 yılının ilk günlerini yaşamaktayız. Birçok kişi de, 2019 yılında yaşadıkları sıkıntı ve tüm olumsuzluklara karşı, yeni yılda yeni hedefler parolası ile yeni yıla girmiş bulunmaktalar. Peki hiç düşündünüz mü, yeni yılın bize getirileri nelerdir diye? Yeni yıl demek, yeni umutlar, hayata yeni bir bakış açısı, yeni hedefler belirleme ve kendine yeni bir söz verme yılıdır. Bu yılın ik gününden itibaren hayatınızı değiştirecek olumlu davranış ve alışkanlıklarla beraber, çok başka biri olabilir ve buna bağlı olarak da hayatınızda ciddi değişimler olur. Peki, yeni yıl hedeflerimiz nelerdir? Yeni yılda kendime hangi hedefleri belirlemeliyim? Bu hedefler doğrultusunda ne şekilde hareket edebilirim? Gibi soruların cevabı, işte bu yazımızda saklı. Tıpkı sizler gibi, bizim de yeni yıl hedeflerimiz elbette var. 

Ayrıca, KONSANTRE OLMANIN YOLLARI başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.


Yeni Yıl Hedeflerimiz Nelerdir / Bizim Hedeflerimiz Neler

Girişteki paragrafta da olduğu gibi, bu soruyu biz de kendimize sorduk; peki ya bizim yeni yıl hedeflerimiz nelerdir diye. İlk önce kendi hedeflerimizi belirledik, sonra da size kendinizin adına edinebilecek hedefler önerdik. Bizim hedefimiz; Melankolik Yaşam olarak sizlere daha iyi içerikler sunmak ve bu hizmetimizi kesintisiz olarak devam ettirmektir. Siz, bizim tarafımızca yazılan her bir içeriği okumak adına www.melankolikyasam.com adresimizi ziyaret ettiğinizde, bizler biraz daha gururlanıyoruz. Bu gurur, işimizi daha iyi yapmak adına, sizlere daha faydalı içerikler sunmak ve bundan hiçbir şekilde sıkılmama şeklinde bir yolculuğa itiyor bizi. Yine her yazımızda olduğu gibi, yeni yıl hedeflerimiz nelerdir başlıklı yazımızda da sizlere faydalı bir anlatımda bulunacağız. 

Şimdi, yazıya aşama aşama ve farklı başlıklar altında devam edelim. Yeni yılda ne gibi hedefler belirleyebileceğinize gelin hep beraber bakalım, siz de bu hedefler arasından hepsini veya size en uygunları arasından yapabileceklerinizi seçerek yeni yılda harda bir değişime başlayabilirsiniz. 


Yeni Yılda Spora başla

Yeni Yıl Hedeflerimiz Nelerdir

2020 yılından önceki yaşadın süre içerisinde, spor yapıp daha sonrasında ise bırakmış olabilirsin. Hatta hiç spor yapmamış bile olabilirsin. Kendinde, yeni yıl hedeflerimiz nelerdir diyerek bu hedeflerini belirlemede yardımcı ol. Melankolik Yaşam olarak size yeni yıl adına en büyük tavsiyelerimizden biridir, yeni yıla sporla başlamanız. Çünkü, her türlü derdinizi, her türlü sıkıntınızı üzerinizden bir nebze olsun atmak, daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak, çok daha iyi bir ruh haline sahip olmak ve en önemlisi de harika bir fiziksel görünüm elde etmek için sporunuzu yapmaya özen gösterin. Spor yapmanın insan vücuduna ve kişiliğine faydaları kısaca şu şekildedir;

 • Sağlıklı bir vücuda sahip olursunuz.
 • Sağlıklı bir ruh haline sahip olursunuz.
 • Motivasyonunuz her daim en üst seviyede olur.
 • Çok daha hareketli olursunuz.
 • Fiziksel görünüşünüz iyileşeceği gibi, gücünüz de artar.
 • Hem fiziksel, hem de ruhsal açıdan çok daha dayanıklı olursunuz.
 • Kendiniz ile daha barışık olursunuz ve bu sayede de özgüveniniz de yine çok ciddi anlamda artar.
 • Spor yaptığınız için çok iyi bir görünüm alacak vücudunuza, giydiğiniz kıyafetler de daha iyi oturacak ve çok daha şık görüneceksiniz.

Spor yapmanın daha birçok faydası vardır. Bunlar sadece yazıyı yazdığımızda aklımıza gelen faydalarından bazıları. Siz de, ciddi anlamda spor yapma alışkanlığı ile, hayatınızı 2020 yılından itibaren hem fiziksel, hem ruhsal ve hem de sağlıksal açıdan inanılmaz pozitif değişimlere tabii tutabilirsiniz. 


Yeni Yılda Yeni Bir Dil Öğren

Yeni Yıl Hedeflerimiz Nelerdir

Yeni yıl hedeflerimiz nelerdir sorusuna verebileceğimiz bir diğer cevap ise, yeni yılda yeni bir dil öğrenmektir diyebiliriz. Ana dilimizi çok iyi bir şekilde konuşabiliyoruz, birbirimizle çok iyi bir şekilde de anlaşabiliyoruz. Bu gerçekten de çok güzel bir şey sizce de öyle değil mi? Peki ya, farklı bir ülke vatandaşı ile, o vatandaşın dilinden iletişim kursaydık nasıl olurdu? Bunu sadece hayal edin ve güzünüzde canlandırın. Üstelik yeni bir dil öğrenmeden amaç sadece bununla da sınırlı değil. Dünya, her geçen gün gelişmekte olup, birçok iş sektörü yoluna artık global açıdan devam etmektedir. Bu globalleşme ile beraber şirketler de, çalışanlarını işe alırken yabancı dil bilme şartını da daha sık koşar oldu. Yani yabancı dil bilmek, aynı işe sizinle beraber başvuru yapan 20 kişi arasından sizin daha parlak gözükmenizi ve bu iş için daha iyi olduğunuz anlamına gelir. 

Ayrıca, yabancı dil bilmenin beynimiz ve zihnimiz açısından da birçok faydası da mevcut. Örneğin, yabancı dilde konuşmak ve yine yabancı dilde düşünmek, zihnimizi çok daha iyi bir şekilde çalışır ve zeka işlevselliğimizi de önemli ölçüde arttırır. Yeni yılda yeni bir dil öğrenmenin faydalarını maddeler halinde yazacak olursak;

 • Farklı ülkeden insanlarla kolay bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olur.
 • Yeni insanlarla tanışmanıza yardımcı olur.
 • İş hayatınızda sizi çok da iyi pozisyonlara getirir.
 • Yeni bir işe alınırken, o işe sizinle beraber başvuran diğer kişiler arasında sizi daha avantajlı kılar.
 • Yeni bir dilde düşünen ve konuşmaya çalışan zihniniz, daha gelişmiş ve daha işlevsel bir hal alır.
 • Globalleşen dünyaya daha iyi bir şekilde ayak uydurmanız kolaylaşır.
 • Farklı kültürleri daha iyi bir şekilde kavrarsınız ve hayata karşı bakış açınız da önemli ölçüde değişir.

Yeni bir dil öğrenmenin bizim aklımıza geldiğince temel faydaları bu şekildedir. Siz de, yeni yılda yeni bir dile öğrenme parolasıyla hareket edebilir ve kendinizi bu konuda çok ciddi anlamda geliştirebilirsiniz.


 

Yeni Yılda Daha Fazla Kitap Oku 

Yeni Yıl Hedeflerimiz Nelerdir

Belki de, edinmemiz gereken en önemli alışkanlıklardan biri de kitap okuma alışkanlığıdır. Peki kitap okumanın bizim açımızdan ne gibi faydaları vardır? Kitap okumak, düşünce ufkumuzu inanılmaz ölçüde geliştiren, harika bir aktivitedir. Öyle bir şey düşünün ki, bizi hem maddi, hem manevi, hem ruhsal hem de zihinsel açıdan geliştirecek. Konuşma tarzımıza kadar, bize çok ciddi bir anlamda etki edecek, düşünce tarzımızı iyileştirecek ve bizi inanılmaz ölçüde bir kişi yapacak… İşte bu ancak ve ancak kitap okumakla olur. Veya da şöyle düşünün, kitap okuyarak aslında o kitabın yazarı ile sohbet ediyorsunuz. Bu sizce de inanılmaz değil mi? 1984 kitabını okurken George Orwell ile, Suç ve Ceza kitabını okursan Fyodor Dostoyevski ile, İnsan Ne İle Yaşar kitabını okurken Lev Tolstoy ile ve Nutuk kitabını okurken de Mustafa Kemal Atatürk ile sohbet ettiğinizi düşünün. Bu, sizce de inanılmaz değil mi? O insanlar belki şu an hayatta değiller ancak, her ne kadar bedenleri ölmüş olsa bile fikirleri halen bizlerle ve halen de yaşamakta. Kitap okumanın faydalarını kısa maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kelime dağarcığınız gelişir.
 • Bilgi dağarcığınız gelişir.
 • Kişisel gelişiminiz olumlu yönde etkilenir.
 • Düşünce tarzınız değişir.
 • Konuşmanız değişir.
 • Zeka seviyeniz gelişir.
 • Diksiyonunuz gelişir.
 • Manevi değeriniz artar.