Spor yapmak ve yaptığımız bu sporun da bize ne denli faydalı olduğunu daha önce birçok yazımızda büyük bir özenle anlatmıştık. Şimdiki konumuz ise, en kısa sürede spora başlamanızı sağlayacak 2 ipucu olacak. 

Ayrıca, HAYATA OLUMLU YÖNDEN BAKMANIN 2 YOLU başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Şimdi, gelelim sporun bizler açısından faydalarını ve önemini anlatmaya. Spor yapmanın en birinci amacı, iyi bir vücut görünümüne sahip olmak ve kilo vermektir. Yani birçok kişi, fazla kilolarından kurtulmak ve özellikle de yaz mevsimlerine daha formda bir görünümle girmek adına spor yapmaya başlıyor. Alında bu, en kısa sürede spora başlamanızı gerektiren bir etken değil. En azından biz öyle düşünüyoruz. Ancak, sporun bu faydasını da gözardı etmemek lazım. Sonuçta siz, spor yapmak için belirli bir zamanınızı ayırıyorsunuz. Her ay spor salonlarına ödediğiniz ücret bakımından belirli bir miktar maddi masraf ediyorsunuz. Daha sonra, spor salonunda giymek adına yine bazı kıyafetler ve ekipmanlar alarak, bunlara da maddi açıdan masraf ediyorsunuz. Yani spor, size birçok şey kazandırması ile birlikte, sizden de bazı şeyleri almaktadır. Aslında sporun bizden aldığı şeyler, bizim açımızdan hiçbir kayıp olmamakla beraber, aslında kendimize yaptığımız çok akıllıca yatırımlardır da diyebiliriz bi bakımdan. Çünkü, spora başlayan insan, sağlıklı beslenmek de zorundadır. Bu vesileyle, aldığı gıdalar da sağlık standartları dahilinde olmalıdır. Yani, dondurma yerine muz alıp yemelidir. Alkol yerine bol bol su tüketmelidir. Sigaraya verdiği parayı sonlandırıp, bir an önce et vs türünden gıdalara harcama yapmalıdır. Ancak tam da bu noktada durun ve düşünün;

Dikkatinizi çeken bir şey oldu mu? Örneğin, önceden çok yüksek kalorili ve sağlıksız olan, aynı zamanda çok yüksek şeker oranına sahip dondurma vb şeyler yerdiniz. Artık, dondurmaya para vermiyorsunuz ve bu doğrultudaki tüm paraniz son derece sağlıklı olan ve meyve şekeri içeren faydası besinlere gidiyor. Örneğin muza. Sonra, bol bol alkol tükettiğiniz bir hayata elveda diyorsunuz ve artık bol bol su tüketmeye başlıyorsunuz. Bu sayede, böbrekleriniz adeta muazzam bir değişim içerisine giriyor ve vücudunuzun sağlık seviyesi inanılmaz bir yükselişin içine giriyor. Daha sonra, beli de birçok kişi için en ciddi israf kaynaklarından birisi olan sigara tüketimini ciddi oranla azaltıyorsunuz ve sigaraya harcadığınız parayı da et türü önemli gıdalara vermeye başlıyorsunuz. Ancak bir dakika! Sizin de dikkatinizi çeken bişey oldu mu? Az önce ne demiştik; spor sizden maddi anlamda bir miktar götürü yapmaktadır demiştik. Ancak şimdi de diyoruz ki, aslında spor, sizden hiçbir maddiyat götürmemekle birlikte, paranızı da tamamen faydalı şeylere harcamanızı sağlamaktadır. Öyleyse, ilk maddemizle bunu daha da detaylandırarak sporun bizim açımızdan ne denli faydalı olduğunun öneminden bahsedebiliriz.


1. Ekonomik Açıdan Sizi Rahatlatır

En Kısa Sürede Spora Başlamanızı Sağlayacak 2 İpucu

Eğer ki, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklarınız varsa, spora hemen başlamız dahilinde de bu zararlı alışkanlıklarınızdan yavaş yavaş kurtulmaya başlarsınız. İşte o zaman, bu iki zararlı alışkanlığın sizin bütçenize olan zararını da yavaş yavaş sonlandırmış olursunuz. Böylelikle, boşa giden paralarınız da artık size kalır ve hem sağlıksal açıdan ve hem de maddi açıdan çok rahat bir hayat sürdürebilirsiniz. Bu zararlı alışkanlıklara verdiğiniz parayı tümüyle spora harcasanız bile, o para yine size geri dönüş yapmış olacağı için, her türlü avantajlı bir konumda olacaksınız. Siz siz olun, ekonomik durumunuzu düzeltmek veya da harcadığınız paranın kendinize iyi derecede bir yatırım olmasını sağlamak için en kısa sürede spora başlayın ve ne demek istediğimizi daha iyi anlayın. 


2. İnanılmaz Bir Değişim İçerisine Girersiniz

En Kısa Sürede Spora Başlamanızı Sağlayacak 2 İpucu

Artık, paranızı çok iyi şeylere harcamaya başladınız ve bu şekilde de, belirli bir süreci geride bıraktınız diyelim. Bundan sonraki süreçte öyle değişimler içerisine gireceksiniz ki, buna kendiniz bile inanamayacaksınız. İlk önce, aldığınız nefesin bile ne kadar değiştiği hissine varacaksınız. Daha sonra, fiziksel görünümünüz çok iyi derecede şekillenmeye başlayacak ve bu sayede de kendinize olan güveniniz de defalarca tazelenecek. Spor sayesinde daha iyi sorumluluklar alabileceksiniz ve bu sizi hayatta daima en üst noktalara getirecektir. Yani, en kısa sürede spora başlamanız için birçok neden var.