Tüm beylerin dikkatine! Melankolik Yaşam, yine harika bir içerikle karşınızda. Erkekler, kim oldukları fark etmeksizin, daha iyi bir karizmaya sahip olabilmek adına büyük veya küçük anlamda bir uğraş içerisinde olan kişilerdir. Onlar için karizma, vaz geçilmez unsurlardan birisi olup onları hayatta daima en üst konumda tutacak olan o altın kelimedir. Tabi bu karizma, öyle saçımızı tarayalım, şık giyinelim, veya da en cool hareketleri yapalım şeklindeki bir karizma değildir. Burada bahsedeceğimiz, tamamen kişilikle ilgili olan bir karizmadır. Yani, karakteristik yapımız başta olmak üzere birçok konuda gelişmek ve yükselmeyi düşünün. İşte, gerçek karizma budur. O halde, bu yazı sadece erkekleri değil, bir o kadar kadınları da ilgilendirmektedir. O zaman giriş cümlemizi şu şekilde düzeltelim, hanımların ve beylerin dikkatine! Siz de, daha iyi bir karizmaya sahip olmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu yazımızda bahsettiğimiz konular, emin olun ki sizleri daha karizmatik ve daha insancıl yapacaktır. Bu sayede, hayatınızın her zaman en üst konumlarında yaşarsınız ve motivasyonunuz da sürekli olarak yükseklerde seyreder. O halde gelelim, iyi bir karizmaya sahip olmanın 4 yolu başlıklı konumuza. İyi okumalar dileriz.

Ayrıca, KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN 5 PRATİK YÖNTEM başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 


1. Daha Az Konuş – Daha Fazla Dinle

İyi Bir Karizmaya Sahip Olmanın 4 Yolu

Konuşmak, iletişim ve bildiklerimizi aktarmak amacıyla, çok iyi bir eylemdir diyebiliriz. Ancak daha fazla bilgilenmek, kendimizi daha iyi geliştirmek ve en önemlisi de daha iyi bir karizmaya sahip olmak için, konuşmaktan daha çok karşımızdakini dinlemeliyiz. Karşınızdaki kişi bir şeyler anlatıyorken onu dinlemek, ona değer verdiğinizi ve onun fikirlerini önemsediğinizi ifade eder. Bu sayede, siz de karşınızdaki kişinin gözünde daha değerli bir konuma yükselirsiniz ve bu da sizi daha karizmatik yapar. Unutmayalım ki, karizmatik olmak demek sadece dış görünüşle alakalı bir şey değildir. O yüzden, iyi bir karizmaya sahip olmanın 4 yolu başlıklı konumuzda, daha az konuşup, daha fazla dinlemeyi ilk sıraya koyduk. Ayrıca, insanları dinlerken de seçicilik yapmayın. Konuşma üslubu güzel olan, nerde ne diyeceğini gayet iyi bilen ve mantıklı şeyler söyleyen kişileri dinlemek her zaman daha avantajlı olmaktadır. Ancak, bi insanı sırf bazı özellikleri nedeniyle daha fazla dinlemek ve bazı insanları da sırf birkaç özelliği yüzünden daha az dimlemek, hatta hiç dinlememek de sizin karakterinize olumsuz etki edecektir. Bunun da farkında olmalı ve en doğru tabiriyle, herkesi dinlemek gerektiği kadar dinlemeliyiz. 


2. Kibirli Olmayın

İyi Bir Karizmaya Sahip Olmanın 4 Yolu

Kibir ve kendini beğenmişlik, ne yazık ki insan karakterine hiçbir şekilde fayda etmemektedir. Hatta tam tersi, kişinin karakterinden biraz biraz aşındırmaktadır. Kibir ve kendini beğenmişlik tarzındaki yaşam biçimi, sadece o tip özellikleri olan kişileri etkiler. Siz siz olun, iyi bir karizmaya sahip olmanın 4 yolu arasında yer verdiğimiz kibirli olmayın tavsiyesini her daim uygulamaya çalışın. İnanın ki, mütevazi bir hayat yaşamak tüm kibirlerin ve tüm kendini beğenmişliklerin önüne geçmektedir. 


3. İnsanları Taktir Etmesini Bilin

İyi Bir Karizmaya Sahip Olmanın 4 Yolu

Her insan, yaptığı iyi şeyler karşılığında taktir edilmek ve güzel sözler duymak ister. Kişi, her ne kadar mütevazi bir yapıda da olsa, bu duygular içinin bir köşesinde mutlaka bulunur. Siz de çevrenizdeki insanları, onlar iyi işler çıkardığında mutlaka tebrik edin ve kutlayın. Bu sayede, hem o kişilerin motivasyonlarını destekleyeceksiniz, hem de insanların gözünde iyi bir karizma imajına sahip olacaksınız. 


4. Söylediklerinizle Yaptıklarınız Birbirini Desteklesin

İyi Bir Karizmaya Sahip Olmanın 4 Yolu

Hepimizin çevresinde vardır, şunları yaparım diyip de yapamayan ve hep konuşmaktan ibaret yaşayan kişiler. Ancak burda bir hatırlatma yapalım; kişi, bazı şeyleri başaracağım diyip de, bazı sorunlar yüzünden yapamamış olabilir. Veya da denemiş, fakat başarısız olmuş olabilir. Onlara hiçbir sözümüz yok, hatta sonuna kadar saygımız vardır. Ancak, sizinle veya bir başkasıyla konuşurken, ben şunu yaparım ben bunu yaparım diyen insanlar, hiçbir zaman saygıyı hak etmeyen kişilerdir. Çünkü onlar, söyledikleri ve yaptıkları ile kendilerine olan saygılarını çoktan yitirmiştir bile. Siz de, bu tarz bir insan olarak kendinize saygısızlık etmeme konusunda dikkatli olmalısınız. Siz siz olun, söyledikleriniz ve yaptıklarınız daima birbirini desteklesin ve her zaman sözünüzün arkasında durun. Bu sayede hem daha güvenilir, hem de daha karizmatik bir karakter yapısına sahip olabilirsiniz.