Son güncelleme: 7 Şubat 2020

Hiç şüphesiz ki herkesin hayalinde, kolay yoldan para kazanmak ve çok hızı bir şekilde zengin olmak vardır. Düşünsenize, bir sabah uyanıyorsunuz ve bir anda milyoner olmuşsunuz, bunu kim istemez ki öyle değil mi? Hepimiz, hayatımızı idame ettirmek adına belirli bir işte çalışarak belirli bir düzeyde gelir elde ederiz. Buna ise, meslek denilmektedir. Hayata atılmış hemen hemen her insan, belirli bir meslek sahibi olup bu sayede de para kazanmaktadır. Çünkü, hayatta her şeyin bir bedeli vardır ve herhangi bir şeyin bedelini ödemek için ise çalışmak ve para kazanmak zorundayız. Bazı insanlar, yaptığı iş ve edindiği meslekler sayesinde ciddi paralar kazanarak hayatına devam etmektedir. Bazı insanlar ise, kazandığı paradan daha fazlasını hedefleyerek, daha da çok para kazanmak adına hızlı para kazanma yolları nedir şeklinde araştırma yapmaktadır. Hızlı para kazanmak için ise, bedensel gücümüzden ziyade, zihinsel gücümüzü kullanırız. Çünkü, zihinsel gücünü kullanan insan, rutin olarak sürdürdüğü mesleğin yanına her zaman ek kazanç sağlayacak işler ve stratejiler de eklemektedir. Bu stratejiler sayesinde ise, o kişi her zaman daha fazla para kazanmakta ve maddi dağarcığı da genişlemektedir. Peki, farklı yollardan para kazanmak nasıl oluyor, hızlı para kazanma yolları nelerdir? İşte cevabı…

Ayrıca, kendi kariyerinize düzenli bir şekilde yatırım yapma stratejisi edinmek adına; KARİYERİMİZE YATIRIM YAPMANIN YOLLARI adlı yazımızı okuyabilirsiniz. 


Hızlı Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Hızlı Para Kazanma Yolları

İster çok hızlı bir şekilde para kazanmayı, isterseniz de bir anda zengin olmayı dileyin. Yani kısaca, maddi anlamda her ne dilerseniz dileyin, uygulamanız gereken stratejilerden önce kendinize bir psikolojik ilke belirlemeniz gerekmektedir. Bu konu ile ilgili çok önemli bir örnek verecek olursak, sizler için Freud’un zihin modelini örnek gösterebiliriz. Freud’un zihin formülünü incelediğinizde dikkatinizi çekecek bir ruhsal aygıt olduğunu göreceksiniz. Freud’un zihin modelinde sözü edilen ruhsal aygıt, zihnimizdeki üç kısımlı kapıyı yani tüm tutumlarımızın hepsinden de bahsetmektedir. 

Freud’un zihin modelinde sözü edilen bu üç kısmın isimleri sırasıyla şu şekildedir;

  • ID: Doğduğumuz ilk andan itibaren. Tüm yaşayışımız boyunca bilinçaltımızın derinliklerinde var olan şeydir ID. İçgüdülerimiz arasında, en ani içgüdüsel dürtülerimizin kaynağında ID vardır. Eğer ki, asla ve asla yapmamanız gereken bir şeyi bir anda yapıverdiğinizi görürseniz, tam da bu esnada tüm suçu kendi ID’nizde arayabilirsiniz.

  • Süper Ego: ID’mizi dengelemek adına ise, süper egomuz devreye girer. Ancak süper ego, tıptı ID gibi doğduğumuz ilk andan itibaren bize etki etmez. Süper ego, insanda ilerleyen yaşlarda oluşur. Bir insanda süper egonun oluşumu; o insanın yetiştirilme şekline, o insanın ebeveynlerinin hareketlerine, o insanın içinde bulunduğu topluma, o insanın algılama biçimine ve de o insanın inanç sistemine bağlıdır. Eğer bir insan, elindeki parayı oldukça tutumlu bir şekilde saklıyor ve sürekli olarak birikim yapabiliyorsa, tam da bu noktada kendi süper egosuna teşekkür edebilir. Çünkü insanda tutarlılığı sağlayan oldu, o insanın süper egosu sayesinde olur. Yani bu Freud’un zihin formülüne göre böyledir.
     
  • Ego: Ego ise, en son ve aslında işin bittiği kısım olarak adlandırılsa hiç de yanlış olmaz. Çünkü ego, kararları veren kısımdır. Çünkü, finansal açıdan nasıl hareket ettiğimiz, ne şekilde birikim yaptığımız, hangi stratejiler ile para kazandığımız, yaptığımız yatırımlar ve izlediğimiz hızlı para kazanma yolları çok önemidir. Tam da bu noktada bizi yönlendiren iki olgu vardır. Bitanesi, bizim için tüm bu strateji ve yöntemleri zorlaştıran, yani bize sürekli olarak para harcatan ID, diğer yanda ise elimizdeki paramızı tutmamızı sağlayarak bize birikim fırsatı sunan süper ego var. Ego ise, ID’miz süper egomuz arasında seçim yapmamızı sağlayan bir olgudur. Eğer finansal açıdan iyi bir ivme yakalamak ve hızlı para kazanma yolları içerisine girmek istiyorsak, egomuzu iyi eğitmemiz gerekmektedir. Egomuz ile, ID’mizi yeteri seviyede tatmin ederek, süper egomuza da yeteri kadar değer verip yatırım yapmalıyız. 

Burada bahsedeceğimiz yöntemler ise, hızlıca para kazanma yöntemleri olduğu için hem ID’nizi tatmin edecek, hem de süper egonuzu güçlendirecektir. Siz de burada önereceğimiz hızlı para kazanma yolları tekniklerini uygulayarak, hızlı ve kolay yoldan para kazanabilirsiniz. Üstelik bu yöntemler, normal gündelik işinizi yaparken de sürdürebileceğiniz işler olduğu için, hiçbir şekilde sizi ikilim arasında bırakmayacaktır. İşte, sizler için hazırladığımız hızlı para kazanma stratejileri;

Ayrıca, bu tip hızlı para kazanma yolları arasında doğru seçimi yapmak için psikolojinize yön vermek için KLİNİK PSİKOLOJİ DALI NEDİR başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 


Arabanızı Reklamla Kaplayın

Hızlı Para Kazanma Yolları

Evet, hızlı para kazanma yolları arasında vereceğimiz örneklerden biri de budur. Aranızı reklamla kaplayın ve hızlı ve kolay yoldan para kazanma nasıl olur, bu konuda ilk adımınızı da atın. Üstelik bu yöntem oldukça da basit ve bir o kadar da etkili bir para kazanma yöntemidir. Yapmanız gereken tek şey, eğer kendinize ait bir aracınız varsa, o aracı anlaştığınız herhangi bir firmanın ürünü veya tanıtımı ile kaplatıp o şekilde kullanmaktır. Arabanızı reklamla kaplayarak iyi derece para kazanabilirsiniz. Öyle ki, bu para kazanma stratejisi ile elde edeceğiniz aylık ücret ortalama 300 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. Siz de, kendi arabanıza reklam kaplatarak işlek caddelerde arabanız ile dolaşabilir ve kendiniz için harika bir ek kazanç fırsatı oluşturmuş olursunuz. 

Ayrıca, önemli bir depresyon altındaysanız DEPRESYONDAN KURTULMANIN YOLLARI başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.


Doğrudan Satış Firmalarına Temsilcilik Yapın

Hızlı Para Kazanma Yolları

Bu yöntem, özellikle de öğrenciler için para kazanma yöntemleri arasında sıkça uygulanan bir para kazanma yöntemidir. Doğrudan satış firmalarına temsilcilik yaparak, sattığınız her ürün başına belirli bir miktar komisyon alırsınız. Örneğin, sattığınız ürünün satış fiyatından, o ürünün toptan fiyatı çıkartılır ve kazancınız hesaplanır. Ancak, doğrudan satış formasına temsilcilik yaparak para kazanmak istiyorsanız, bu iş esnasında kazanacağınız ücret tamamen sizin satış yeteceğinize ve de ikna kabiliyetinize kalmış bir şeydir. Çünkü, satış ve pazarlama konusunda ne kadar başarılı ve ne kadar deneyimli olusanız, ürünlerinizi o kadar hızlı bir şekilde satarak, hızlı para kazanmanınızı da mümkün bir hale getirebilirsiniz. Doğrudan satış firmalarına temsilcilik yaparak kazanacağınız aylık ücret ortalama 300 TL ile 500 TL arasında bir rakamdır.


 

Part Time İşte Çalışmak

Hızlı Para Kazanma Yolları

En çok uygulanan para kazanma stratejisi ise, hiç şüphesiz ki part time bir işte çalışmaktır. Part time çalışacağınız iş sektörünü seçmek tamamen sizin irade ve de kabiliyetinize kalmış bir şeydir. Ancak, part time bir işte çalışmak için asıl işinizden kendinize kalan artı zamanlar olması gerekmektedir. Aksi taktirde, hem kendi gündelik işinizi hem de part time işinizi bir arada yürütmek, zihninizi ve bedeninizi önemli bir ölçüde yorar. Part time bir işte çalışmak için size önerebileceğimiz iş ise, örneğin taksicilik olabilir, garsonluk veya kurye olabilir… Bu sayede aylık kazancınız, içerisinde bulunduğunuz yılın asgari ücretinin yarısı bir miktara denk gelecektir. Bu rakam da sizin için iyi bir para kazanma stratejisi olmanın yanı sıra, hızlı para kazanma yolları arasında da yer almaktadır. 


Freelance Olarak Çalışın

Hızlı para kazanma yolları arasında vereceğimiz iş örneklerinden bir diğeri de freelance olarak çalışmaktır. Özellikle günümde, teknolojinin inanılmaz bir hızla büyümesi ve teknolojideki bu büyüme ile internetin de bulunduğu dönem içerisinde çığır açması, yeni iş imkanları meydana getirmektedir. Özellikle internet ve teknoloji üzerinden yürütülebilen işleri evinizden kolaylıkla yapabilirsiniz. Evden yürütebileceğiniz işlere ise freelance iş denilmektedir. Kendi yatağına uzanıp ve de bir yandan kahvesini yudumlarken para kazanmayı kim istemez ki sizce de öyle değil mi? Freelance iş çeşitleri olarak; çeşitli grafik tasarım işleri, çeşitli arama motoru optimizasyonu işleri, çeşitli web tasarım işleri, çeşitli web sitesi ve makale yazarlığı gibi işler yapabilir, tüm bunların yanında halkla ilişkiler alanındaki işlerinizi de yine evinizden, oturduğunuz yerden yaparak hızlı ve kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz 


Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Hızlı Para Kazanma Yolları

Gizli müşteri olarak para kazanma stratejisini daha önce hiç duymuş muydunuz. Tüm dünya genelinde yerleşkesi bulunan büyük firmalar, dünyanın farklı noktalarındaki bu yerleşkelerindeki iş işleyişinin ne şekilde ilerlediğini ölçmek amacıyla gizli müşterilere ihtiyaç duymaktadır. Peki, nasıl gizli müşteri olunur? ve gizli müşteriler ne iş yapar? Diye soracak olursanız, yapmanız gereken tek şey, anlaşmış olduğunuz şirket yetkililerinin size verdiği görevi yerine getirmek olacaktır. Karşılığında ister ücretinizi alırsınız, isterseniz de örneğin yemek tarzı yerlere gizli müşteri olduğunuzda yediğiniz yemeğin ücretini ödemeyebilirsiniz. Gizli müşteri olmak için, internet üzerinde bulunan aracı kuruluşlar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Siz de, ilgili yerlerden gizli müşteri olma başvurusu yapabilir ve çeşitli firmaların gizli müşterisi olarak harika bir ek kazanç fırsatı yakalayabilirsiniz.


Blog Sitesi Açarak Para Kazanmak 

Blog sitesi acara para kazanmak, hızlı para kazanma yolları arasında olmasının yanı sıra, en eğlenceli para kazanma yolları nelerdir? Sorusunun da cevapları arasında gösterilebilir. Öyle ki, her neye ilginiz ve de her neye yeteneğiniz var ise o konuda farklı blog yazıları yazabilirsiniz. Bu sayede, kendi fikir ve deneyimlerinizi internette yüzlerce kişi ile paylaşarak, yaptığınız işi aynı zamanda kendiniz için tam bir eğlence haline de dönüştürmüş olursunuz. Peki blog sitesi açarak nasıl para kazanırım? Diyorsanız hemen o soruyu da cevaplandıralım. Eğer ki, blog siteniz alanında en çok okunan blog siteleri arasına girmeyi başarmış ise, sitenize aldığınız reklamlar sayesinde de siz bu işten para kazanmış olacaksınız. Blog sitenize reklam alma işlemi ise, sizin dilediğinize göre şekillenmektedir. Dilerseniz, Google’nin otomatik reklam kodlarını blog sitenizin içerisine yerleştirecek para kazanabilir, dilerseniz de özel reklam anlaşmaları ile blog sitesinden para kazanabilirsiniz. Öyle ki, blog sitenizin ziyaretçi sayısı önemli bir noktaya ulaştığında ise, bu sektörden kazanacağınız ücret çok ciddi rakamlara ulaşacaktır ve blog sitesi ile para kazanmayı asıl kazancınız haline getireceksiniz. Ancak blog sitesi açarak para kazanmak her ne kadar eğlenceli bir iş olsa da, sitenizi çok iyi yönetmeli ve içeriklerinizi özenle hazırlamalısınız. Aksi taktirde Google, girdiğiniz kural dışı yazılar sonucunda sitenizi hiçbir zaman bünyesi dahilinde yükseltmeyecek ve çok uzun süreler geçmiş olmanıza rağmen sitenizden beklediğiniz kazancı da elde edememiş olacaksınız. 

Ayrıca, daha dikkatli ve daha temkinli bir birey olma adına DİKKAT TÜRLERİ NELERDİR başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.