Evde zaman geçirmek kavramı, bu aralar çok sık bir şekilde duyduğumuz ve bir nevi hepimizin de buna mecburi olduğu bir durumdur. Peki, evde zaman geçirmek için neler yapmalıyız?

Ayrıca, EVLİ ÇİFTLER NEDEN BOŞANIR? başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemiz için de çok büyük bir risk haline gelmektedir. Biz de, tehlike boyutu yüksek olan bu virüse karşı birkaç içerik paylaşmış ve okurlarımızı da bu doğrulta bilgilendirmeyi hedeflemiştik. Şimdi, yine bu virüs vesilesi ile gündeme gelen bir durum hakkında konuşacağız. Hani daha önce de duymuşsunuzdur ki, krizi fırsata çevirmek diye bir kavram vardır ve bazı kişiler de en çok bu tip durumlar sayesinde kazançlı çıkmaktadır. Biz de, sizlerin bu zorlu dönemlerden kazançlı çıkması için bu içeriği hazırladık. Çünkü hepimizin de bileceği üzere, koronavirüs vesilesiyle birçok kişi evlerinden dışarıya çıkamamaktadır. Evde kapalı kalmak aslında bizim açımızdan gayet sıkıcı ve istenmeyen bir durumdur. Peki, bunun önüne geçebilir miyiz? Yani, hiçbirimizin evlerinden çıkmamaları gereken şu durumlarda bizler, evlerimizde ne şekilde vakit geçirebiliriz. Bu konuda biz size şöyle bir öneride bulunabiliriz ki, koronavirüs nedeniyle evlerimizde bulunduğumuz şu zamanlarda, yapacaklarınız ile kendinizi daima geliştirmeye çalışın. Çünkü evde bol bol vaktimiz var ve bu vakitler, bizim kendimizi geliştirmemiz ve bu zorulu durumu da kendi lehimize çevirmemiz adına çok önemli bir fırsattır. Yani, koronavirüsün ortaya çıkması ve bunun sonucu olarak da evlerimize kapanmamız tam bir kriz, evlere kapandığımızda bu durumu kendimizi geliştirecek şeylere dönüştürmemiz ise, krizi fırsata çevirmektir. Yani biz size bu yazımızda, evde kapalı kalma krizini ne şekilde fırsata çevirebileceğimizi anlatacağız. İşte sizler için hazırladığımız, evde zaman geçirmek için neler yapmalıyız başlıklı yazımız…


Kitap Okumak

Daha önce söyledik, şimdi de söylüyoruz ve ilerde de söylemeye devam edeceğiz ki kitap okumak, bizleri daima geliştiren en faydalı aktivitelerden biridir. Bizler, en sessiz anlarımızı evlerimizde yaşabilmekteyiz. Kitap okumak da çok sessiz bir ortam gereksinimi istediği için, evde kalma sürecimizi kitap okuyarak değerlendirebiliriz. Bu sayede canımız sıkılmaz, vakit geçirmiş oluruz ve en önemlisi de, bu zorlu kriz anında bile kendimizi geliştirecek girişimlerde bulunmuş oluruz. Bu, sizin ne denli gelişime açık ve kendi kişiliğine de ne denli ilgi gösteren bir insan olduğunuzun en büyük kanıtıdır. Yani siz bu konudaki ilk tavsiyemiz, evde kaldığınız süre boyunca kitap okuyarak zamanınızı faydalı şekilde değerlendirebilirsiniz. 


Film İzlemek

Kitap okumak bizler için her ne kadar faydalı olsa da, evde kaldığımız süre boyunca sürekli olarak da kitap okuyamayız elbette. Yine bu dönemlerde de her bir şeyi dengeli olarak gerçekleştirmek, bizim açımızdan oldukça faydalı sonuçlar verecektir. Yani, okuyabildiğiniz süre dahilinde kitap okuduktan sonra, şöyle güzel bir film keyfi yapabilirsiniz. Film izleme konusunda ise tamamen kendi zevklerinizi ön planda tutun. Yani hangi tür filmlerde hoşlanıyorsanız, en çok hangi konular sizin ilgi alanınıza dahil ise, o konularda filmler izleyin. Yine de bizim sizlere tavsiyemiz, bilim kurgu kategorisi başta olmak üzere, hayal gücünüze de görsel dünyanıza hitap eden filmler izlemenizdir. 


Eğitici İçerikler İzleyin

Koronavirüs yüzünden evde kaldığınız şu sürelerde, birbirinden yeni içerikler izleyerek yeni şeyler öğrenebiliriniz. Çünkü internette, birçok farklı iş kolu üzerine hazırlanmış envai çeşit video bulunmaktadır. Siz de, kendinizi geliştirmek istediğiniz herhangi bir konuda eğitici içerikler satın alabilir, bu içerikleri izleyebilir ve yine bu sayede de kendinize önemli bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Özellikle de öğrenciler için açıklanan üç haftalık okul tatili süreci, bu süreç içerisinde edineceğiniz eğitici içerikler açısından çok önemlidir. 


Aileniz İle Vakit Geçirin

Tıpkı sizin gibi diğer aile fertleriniz de, aynı süre içerisinde evde olacaklardır. Yani bu da demek oluyor ki, koronavirüs nedeniyle evde ailecek kalacaksınız. Bu süre zarfında aileniz ile sohbet edebilir, oyunlar oynayabilir ve daha farklı şekilde zaman geçirebilirsiniz. Bu tip aktiviteler, aile bağlarınızın kuvvetlenmesi ve aile için sevgi boyutunuzun artması için de çok önemlidir. Özellikle de film izlerken, bu aktiviteyi ailecek gerçekleştirebilirsiniz.