İnsanlar için en büyük problemlerden biri de, fazla kilolu olmaktır. Öyle ki bazı kişiler, fazla kiloları yüzünden zor bir hayat sürdürmektedir. Bazı kişiler ise, fazla kilolarından ötürü her ne kadar zor bir hayat sürmese bile, görüntü ve estetik duruş açısından sıkıntı yaşayabilmektedir. Tüm bunlara karşı, yani fazla kilolardan kurtulmak adına, çeşitli kilo verme yöntemleri uygulanmaktadır. 

Ayrıca, İNSAN PSİKOLOJİSİNİN BOZULMASINA NEDEN OLAN 2 YÖNTEM başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Bazı kilo verme yöntemleri insanlar tarafından amatörce uygulanmakta ve bazı kilo verme yöntemleri de, uzman kişilerin önerisi ile gerçekleştirilir. Ama yine de, kesin çözüm ve kilo verme işlemini en sağlıklı yoldan halletmek adına, uzman kişilerden tavsiye almak en doğrusudur. Bu uzman kişiler, genel tabiriyle diyetisyen olarak tanımlanır ve sizlere kesin çözümler sunabilme özelliğine de sahiptirler. Biz de, sizler için hızlı kilo verme yöntemleri hakkında bir araştırma yaptık. Kendimizi, ellette ki bir diyetisyen yerine koymuyoruz. Bizim burada yaptığımız işlem, uzman diyetisyen kişilerce edindiğimiz çeşitli bilgilendirmeleri sizlere sunmak ve sizlerin hızlı kilo verme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. O halde, sözü daha fazla uzatmadan konumuzun maddelendirme kısımlarına geçelim. İşte, 6 adımda hızlı kilo verme yöntemi…


1. Adım: Yemeklerden Önce Su İçin

5 Adımda Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Özellikle de öğle ve akşam yemeklerinden önce mutlaka bir bardak su içmeye dikkat etmeye çalışın. Çünkü yemeklerden önce su içmek, yediğiniz yemeği sindirmeniz konusunda size inanılmaz bir ölçüde katkı sağlamaktadır. Öyle ki, bilim adamları tarafından bu konu hakkında yapılan araştırmalar sonucunda, yemek yemeden önce bir bardak kadar su içmenin, o anki öğünü yedikten sonra gerçekleşecek olan sindirme işlemini ortalama %44 oranında hızlandırdığı gözlemlenmiştir. 


2. Adım: Kahvaltı Öğünlerinde Protein Tüketmeye Özen Gösterin

5 Adımda Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Kahvaltı öğünlerinde, yumurta başta olmak üzere, her türlü protein ağırlıkı gıda tüketmek, ilk 36 saatlik süreçte daha az kalori ve daha fazla yağ yakmanızı sağlamaktadır. Yani bu da demek oluyor ki, hem hızlı bir şekilde kilo vermek ve hem de bu esnada fazla bir oranla enerji tüketimi yaşamamak için, kahvaltı öğünlerinizde protein oranlı gıdalara önemli ölçüde yer vermeye özen gösterin. 


3. Adım: Kahve Tüketmeye Özen Gösterin

5 Adımda Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Günün hemen hemen her saatinde gönül rahatlığı ile, hakke tüketebilirsiniz. Hem insana huzur veren tadı, hem de yorgunluk alıcı bir özelliği olan kahve, bir anlamda  da kilo vermemizi sağlamaktadır. Kahve içerisinde yeterli miktarda bulunan antioksidanlar ile, kilo verme süreciniz önemli bir ölçüde artış gösterecek ve havenin bu hünerinden faydalanmak hızlı bir şekilde kilo verme işlemi gerçekleştirebileceksiniz.


4. Adım: Yeşil Çay Tüketmeye Özen Gösterin

5 Adımda Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Aynı kahve gibi, yeşil çayı da günün hemen hemen istediğiniz bir saatinde gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Bilim adamları tarafından büyük bir ivedilikle yürütülen çalışmalar sonucunda, yeşil çayın yağ yakımında oldukça güçlü bir etkiye sahip olan kafesin adındaki bir antioksidanı barındırdığı tespit edilmiştir.


5. Adım: Şekerli Gıdalara Artık Bir Son Verin

Şeker tüketmek, insana birçok farklı şekilde olumsuz etkilerde bulunmaktadır. Şeker tüketiminin insan sağlığına verdiği zararlardan yine en büyük olanlarından bir tanesi de, hızlı ve kontrol bir şekilde kilo alınmasına neden oluyor oluşudur. Hiç şeker tüketmemek, yani şeker tüketimine önemli ölçüde sınır koymak da her ne kadar zararlı ve tehlikeli olsa da, şeker tüketimi minimum seviyeye indirilmesi gereken bir olaydır. İşlenmiş gıdalardaki şekeri almak yerine, meyve şekeri tüketiminizi arttırabilirsiniz. Sonuçta meyveler de tatlı gıdalardır. Yani, illaki tatlı bir şeyler yemek istiyorsanız, bol bol meyve tüketin. 


6. Adım: Tabiki De Egzersiz

Hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermek için, her ne yöntemi deniyorsanız deneyin, hareketsiz bir yaşamınız varsa bunların hiçbiri işe yaramayacaktır. Çünkü hareketsiz bir hayat, sadece kilo almanızı değil, aynı zamanda birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Yapılan bir araştırmada, yüksek derecede hareketsiz bir yaşam sürmenin, sigaraya oranla daha fazla bir ölçüde ölüme teşfikiyat oluşturduğu gözlemlenmiştir. Yani, siz siz olun, hızlı bir şekilde kilo vermek için uygulanması gereken en önemli yöntemler arasında egzersiz yapmaya mutlaka yer verin.