Birçok hastalık, ruh halimizde meydana gelen olumsuz değişimlerin bir belirtisi olarak oluşmaktadır diyebiliriz. Bu yazıda konu alacağımız spiritüel hastalıklar ise, önemli belirtilerini fiziksel açıdan gösterirler. Ancak bu hastalıkları yenmek için ise, psikolojik ve zihinsel tedavi yöntemlerine başvurulması gerekmektedir. 

Ayrıca, ÜRETKEN OLMAK İÇİN 3 ÖNEMLİ İPUCU başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir anlamda da, başımıza gelen birçok hastalığın nedeninin, hayatımızda meydana gelen olumsuz durumlardan oluştuğunu söylemek, bu hastalıkların nedenleri arasında en belirginlerinlerinden birisi olur. Özellikle de başta kendimiz olmak üzere, hemen hemen tüm dünya hakkında kafamızda canlanan olumsuz düşünceler, bizleri direkt olarak hastalık evresi içerisine sokabilmektedir. Yine, bu hastalıklarından biri olan spiritüel hastalıklar, görüldüğü kişiler tarafından da çeşitli tedavi yöntemlerine uğramaktadır. Tabi bu hastalıklar ile başa çıkma evresinde her ne kadar kimyasal ilaçlar kullanılıyor olsa da, sorunu temel anlamda çözmek ve daha sağlıklı bir hayat sürmek için, bu hastalıkların kökenine inmemiz ve tam da bu noktalarda araştırmalar yapmamız gerekmektedir. Tabi dünya üzerindeki her konunun kendi içerisinde uzman kişileri vardır. Bu da demek oluyor ki, spiritüel hastalıklar gibi olumsuz vakalar ile karşı karşıya kaldığınız vakitlerde, uzman kişiler tarafından destek almanız gerekmektedir. Bu konularda uzman alabileceğiniz en etkili kişiler ise, söz konusu hastalığınızı tedavi etme yönteminde uzmanlaşmış bir doktordur. Biz, bu yazımızda sizlere, spiritüel hastalıklar hakkında önemli belirtilerin neler olduğunu bildirmek amacındayız. Bu konuda yapmış olduğumuz araştırmalar çok geniş çapta olup, edindiğimiz bilgiler de tamamen bu konuda uzmanlaşmış kişilerin çıkarımlarından elde edilmiştir. Sözü daha fazla uzatmadan, spiritüel hastalıkların önemli belirtileri hakkında konuşmaya başlayalım. İşte, spiritüel hastalıkların 3 önemli belirtisi…


1. Korku ve Endişe

Korku, aslında her insanın içerisinde yaşayacağı ve meydana gelmesi de son derece normal durgulardan biridir. Ancak bu durum, spiritüel hastalıklar açısından oldukça farklı bir boyutta işlemektedir. Çünkü hemen hemen her insanda meydana gelmekte olan korku, spiritüel hastalıkların da en önemli belirtileri arasında gösterilmektedir. Yani yaşadığımız korkuyu dahi çok iyi derecede tanımamız ve tanımlamamız gerekmektedir. Korkunun ortaya çıkmasındaki asıl nedenlerden biri ise, ki bu en önemli nedenleri arasında da gösterilir; insanın kendini güven içinde hissetmemesidir. Yani insanlar, bir şeyler yaşıyor ve yaşadıklarının sonucunda da bazı durumlar içerisine düşebiliyorlar. Bu sonuçlar kimi zaman iyi bir hal almaktadır ki hatta bunu yaşayan insan da gayet mutlu olmaktadır. Ancak bir de edinilen sonuçlar neticesinde ulaşılan olumsuz durumlar da vardır ki, işte bu olumsuz durumlar kişinin önemli bir güvensizlik içerisine düşmesine neden olur. İşte bu güvensizlik, spiritüel hastalıkları da çok ciddi bir anlamda tetiklemektedir. Bizleri çok önemli ölçüde tetikleyen spiritüel hastalıkların önemli bir belirtisi olarak da, kendimizi güvende hissetmediğimiz durumlarda yaşadığımız korku durumlarını gösterebiliriz. 


2. Öfke

3 Önemli Spiritüel Hastalık Belirtisi

Spiritüel hastalıkların bir diğer önemli belirtisi de, kişinin gereğinden fazla öfkeli olmasıdır. Öyle ki, spiritüel hastalıkların bir sonucu olarak öfke içerisinde olan kişiler, bu öfkelerini kontrol etme konusunda da çok önemli ölçüde güçlük çekerler. Buna ek olarak, alınma ve suçluluk duyguları da spiritüel hastalıkların önemli özelliklerine örnek olarak gösterilebilir. Öfkelenme de aslında korku gibi her insanda görülebilecek bir duygudur. Ancak, spiritüel hastalıklar dahilinde yaşayan kişiler, çok çabuk bir şekilde öfkelenebildikleri gibi, var olan öfkelerini kontrol etme konusunda da oldukça yetersiz kalmaktadırlar. Ayrıca spiritüel hastalıkların suçlama belirtilerinden de bahsetmekte fayda var. Bu kişiler, yaşanan olumsuz durumlardan ve elde edilen başarısızlıklardan ötürü, diğer insanlara karşı bir suçlama içerisine girebilmektedir. 


3. Olumsuz Davranma ve Olumsuz Düşünme

3 Önemli Spiritüel Hastalık Belirtisi

Elbette sizde de olmuştur, özellikle de yeni yeni girişimlere başlamadan önce, içinizde yaşadığınız motivasyon ile birlikte çok daha aktif bir kişi haline gelebilirsiniz. Ancak bu durum, spiritüel hastalar için tamamen farklı bir şekilde ilerlemektedir. Bu kişiler, hayatta yaşamış oldukları anların bir çoğunda, hep bir karamsarlık içerisinde olurlar. Bunu kendileri açısından önleyemedikleri gibi, diğer insanlara karşı da yine karamsar olmaktan hiçbir zaman kendilerini alıkoyamazlar. Yani bu da demek oluyor ki, eğer sizin davranışlarınızda ve düşüncelerinizde ciddi anlamda bir olumsuzluk durumu söz konusu ise, spiritüel hastalık ile karşı karşıya olabilirsiniz.