Son güncelleme: 8 Şubat 2020

Her yeni yıl öncesinde, kendimize yeni hedefler belirleriz. Bu hedefler çoğu zaman iş ve bulunduğumuz mevki açısından yükselmek ve ilerlemek şeklinde olmaktadır. Belki daha önceki yeni yıllarda hedeflerinize istediğiniz doğrultuda ulaşamamış olabilirsiniz. Ancak 2020 yılı, sizler için bambaşka bir yıl olsun. Bu yıl içerisindeki hedefleriniz, geçmiş yıl hedeflerinden de biraz farklı olsun. Örneğin, ilk önce mutlu olmayı dileyin. Yani yeni yıldan beklentiniz bol bol mutluluk olsun. Çünkü insanın içinde bir nebze de olsa mutluluk bulunmasa eğer, o insan yaptığı hiçbir şeyden keyif alamaz, kendisini işine odaklayamaz ve hiçbir zaman istediği sonuçlara da ulaşamaz. Biz de, Melankolik Yaşam olarak sizlerin daha mutlu bireyler olması ve yeni yıldan bol bol mutluluk duyması adına 2020 yılında mutlu olmanın 10 yolu başlıklı bu yazımızı hazırladık.

Ayrıca, MOTİVASYON İÇİN EN ÖNEMLİ 3 ADIM başlıklı yazılarımızı okuyarak bu konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bakalım 2020 Yılında Mutlu Olmanın 10 Yolu Neymiş

2020 Yılında Mutlu Olmanın 10 Yolu

Tabi burada yazanlar herkes için farklılık gösterebilmektedir. Çünkü mutluluk, farklı kişiler tarafından farklı şekillerde duyulan bir histir. Ancak, mutluluğun kaynağı her ne kadar kişiden kişiye göre değişiyor olsa da, aşağıda yazan 10 mutluluk maddesi, çoğu kişiye mutluluk kaynağı olabilecek seviyede. Siz de, hayatınız dahilindeki en kısa süre içerisinde burada yazan yöntemleri uygulayarak kendinize daha mutlu ve daha huzurlu bir yaşam fırsatı sunabilirsiniz. Unutmayın, bu yıl dahilinde mutlu olaya başlarsanız, bundan sonraki yıllarda, bu yıl olduğundan çok daha mutlu ve huzurlu olacağınız da garantidir. Şimdi, sözü daha fazla uzatmadan 2020 yılında mutlu olmanın 10 yolu başlıklı yazımızın maddelerine geçelim.

  1. İçerisinde bulunduğunuz durum her ne kadar zor ve yorucu olsa da, bu tip durumlar karşısında hiçbir zaman şikayetçi olmayın. Çünkü, herhangi bir sorundan şikayetçi olmak, o sorunu çözmek adına size hiçbir fayda sağlamayacaktır. O yüzden, şikayetçi olmak yerine sorunları çözmek için fikirler üretin ve emek sarf edin. Unutmayın ki, aklınız ve kişisel iradenizle birlikte çözemeyeceğiniz hiçbir sorun yoktur. 

  2. Mutluluğun ana kaynağı sağlıktır. Her şeyin başı mutluluk, mutluluğun başı da sağlıktır diyebiliriz. O yüzden, sağlığınızı her zaman ön planda tutmaya çalışın. Spor yapın, düzenli ve sağlıklı besinler alın. Hareketli bir yaşamınız olsun. Bu sayede ilk önce daha sağlıklı, buna bağlı olarak da daha mutlu bir birey olursunuz. 

  3. Eğer ki kötü alışkanlıklarınız varsa, bu alışkanlıklara 2020 yılı içerisinde dur demenin vakti gelmiş demektir. Çünkü kötü alışkanlıklar size, maddi, manevi, sağlık ve vizyon açısından son derece zararlıdır. Örneğin, her iki paket sigaraya verdiğiniz parayla çok güzel ve bilgi dolu bir kitap alıp okuyabilirsiniz.

  4. Hayatınızı başkalarına değil, kendinize adayın. Çünkü bu dünyaya bir defa geliyorsunuz. Bu hayatı başkalarına adayıp zamanınızı onlar için adamak yerine, kendiniz için yaşayın ve en çok da kendi mutluluğunuz için emek sarf edin.

  5. Kendi mutluluğunuzu her zaman ön planda tutun. Ancak, kendi mutluluğunuzu da sarsmamak adına başkalarını hiçe saymayın. İyi veya da kötü durumlarınızı kendinize yakın hissettiğiniz birisine anlatın ve onu ne kadar önemsediğinizin garantisini verin. 

  6. Kendinize, yeni hedefler belirleyin ve planlı bir şekilde bu hedeflerinizin peşinden gidin. Unutmayın ki, siz istedikten sonra hedefleriniz de sizin tarafınızca gerçekleşmek isteyeceklerdir. Kendinizi buna inandırın.

  7. Her gün düzenli olarak yaptığınız ve size hiçbir faydası olmayan klişelerden daima uzak durun. Bunun yerine, size faydalı olan sizi geliştiren yeni alışkanlıklar edinmeye çalışın. 

  8. Uzun zamandır ertelediğiniz işleriniz veya da sorumluluklarınız varsa, bu işleri ve sorumlulukları yapmak adına en kısa süre içerisinde harekete geçin. Bu sayede, zamanınızı doğru bir şekilde yönetebilecek ve eski halinize göre daha zamanlayıcı ve daha düzenli bir kişiliğiniz olacaktır. 

  9. Sevmekten korkmayın! İnsan, her zaman sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyar. Çevrenizdeki kişilere, seni seviyorum demekten kendinizi alıkoymayın. Şunu da sakın unutmayın ki, en temel sorunlar bile birazcık sevgiyle beraber tamamen ortadan kalkmaktadır. 

  10. Çocuklarla vakit geçirin ve yeni şeyler denemek istediklerinde onlara fırsat tanıyın. Bu sayede, çocuklara daha farklı bir hayat sunabileceğinizi ve onların gelişimine çok büyük bir oranla katkı sağlayabileceğinizi unutmayın…