Son güncelleme: 8 Şubat 2020

Hepimizin de bileceği üzre, 2019 yılına veda edip artık yep yeni bir takvim yaprağı açmış bulunmaktayız. İçerisinde bulunduğumuz yıl, gerek gelişmişlik seviyesi ile, gerekse de geçmiş yılların biriktirdiği kişilik tecrübeleri ile çok farklı bir yıl olacak nitelikte. Belki sizler de fark etmişsinizdir. 2019 yılı içerisinde çoğu kişi, bu yıldan duyduğu memnuniyetsizliği dile getirerek, “umarım 2020 yılı 2019 yılı gibi olmaz” temennisi ile yeni yıla giriş yaptı. Peki hiç düşündünüz mü, bunun nedeni ney? Hiç düşündünüz mü, bazı insanlar neden bu kadar umutsuz? Hiç düşündünüz mü aslında yılların bir suçu yok, hayatımızın kötü olmasındaki en büyük sorumu yine kendimiziz diye? Eğer ki düşünmediyseniz, bu yazıyı okuduktan sonra bu konu üzerinde detaylı bir şekilde kafa yorsanız iyi olur. Çünkü, kendimiz için, ancak kendimiz bir şeyler yapabilir ve hiç kimse bizim hayatımızı bizden iyi yönetme ve etkisi altına alma yetkisine de sahip değildir. O yüzden, yeni yıla hedeflerinle başla ve tüm yıl boyunca hedeflerinden hiçbir şekilde vazgeçme. 

Nedeni çok basit, madem ki bazı insanlar her yıl sonu, o yılın kendisini mahvettiğini ve hayatını çok olumsuz anlamda etkilediğini iddia etmekte, o zaman girdiği yeni yılı da güzelleştirmek ve kendisini de sürekli geliştirmek gayreti içerisine girmek zorundadır. Peki, neden yeni yıla hedefinle başla diyoruz? Dilerseniz, bu konuyu yeni bir başlık altında detaylı bir şekilde anlatalım. 


Neden Yeni Yıla Hedeflerinle başla Diyoruz?

Yeni Yıla Hedeflerinle Başla

Konu ile ilgili yeni başlığımızı da açtığımıza göre, şimdi de bu konuyu detaylı bir şekilde anlatabiliriz. İnsanların çoğu mutsuz, insanların çoğu isteksiz ve insanların çoğu bir şeylerden şikayet ediyor. Peki, insanların birçoğunun şikayet ettiği durumlar nelerdir? Örneğin, insanların birçoğunun şikayetçi olduğu bazı konuları sıralamak gerekirse; ilk öncelikle insanlar maddiyattan sıkılmaktalar ve şikayet etmekteler. Çünkü, maddiyata bağlı olarak sürdürmeye çalışılan geçim, herhangi bir maddi sıkıntı içerisine girildiğinde rayından çıkar. Rayından çıkan maddi düzen ise, özellikle de o aile büyüklerini ciddi anlamda sıkıntı içerisine iter. Böyle bir şikayet konusu, elbette ki her insanın şikayet edeceği ve kabullenemeyeceği bir gerçektir. Yıl sonuna doğru açıklanan 2020 asgari ücret halk tarafından hiçbir şekilde kabullenilemeyecek şekilde olmuştur. Çünkü halk, ciddi anlamda geçim sıkıntısı içerisinde olduğu gerçeğini sık sık ikaz etmekte olup, 2020 asgari ücret ne kadar olur sorusunu da tüm bunlar göz önünde bulundurularak belirlensin diye temenni etmekteydi. Ancak, halkın beklemediği ve düşük bulduğu bir rakamda yapılan asgari ücret zammı, yaşanacak olan geçim sıkıntılarını da işte bu şekilde doğrudan doğruya tetiklemektedir. İşte bu yüzdendir ki birçok insanın her yeni yıl başında, bir önceki yıl hakkında olumsuz konuşmaları. Ancak çoğu insan farkına bile varmaz ki, eğer hayatlarında ve kişisel kararlarında köklü bir değişim içerisinde olmadıkları vakit bu sıkıntıların ardı arkası hiçbir zaman kesilmeyecek. 

O yüzden insan, kendisine bir söz vermelidir ve kendisine demelidir ki; yeni yıla hedeflerinle başla! Eğer ki, yapılan asgari ücret zamlarından olumsuz yönde etkilenmek istemiyorsan, yeni yıla hedeflerinle başla ve o hedeflerinden de hiçbir zaman vazgeçme. Peki ya nasıl? Öncelikle kendin için ek kazanan sağlayacak yeni ve ekstra iş fikirleri üzerine kafa yorabilirsin. Bu konuyu, bu başlık altında uzun uzun anlatmak yerine, bu konu üzerine farklı ve birçok iş fikrini barındıran bir yazı yazdık. Siz de ek kazanç sağlamak adına yeni iş fikirleri edinmek istiyorsanız HIZLI PARA KAZANMA YOLLARI başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.