Herkes bu hayatta belirli bir ölçüde başarı yakalamak ve yakaladığı o başarının peşinden giderek ondan faydalanmak ister. Ancak ne yazık ki, çok azıysan bu hedefleri doğrultusunda başarılı olur. Çünkü, başarısız olan kesim ya bir şeyleri eksik yapmaktadır, ya da ihtiyacı olan motivasyonu kendisinde bir türlü kaynak edinememiştir. Pek, Melankolik Yaşam olarak biz ne yaptık? Sizlerin motive olması için harika bir araştırma yaparak, motivasyon ve başarı için 4 temel taktik adlı bu yazımızı hazırladık. 

Ayrıca, DAHA İYİ BİR RUH SAĞLIĞI İÇİN 3 YÖNTEM başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yazıyı okuduktan sonra, hayatınızda bazı şeylerin değişmesini hedefliyoruz. Eğer bir hayaliniz var ve siz bu yazıyı okuyorsanız, o hayaliniz için daha farklı düşünce metotları içerisine girdiğinizi fark edeceksiniz. Çünkü bu yazı size motivasyon ve başarı kaynağı olacaktır. Öyledir ki insan, beli bir başarıyla ulaşmak için, o başarı uğruna harekete geçmek ve çabalamak zorundadır. Harekete geçmek için ise, belli bir oranda motivasyon gereklidir. İşte biz, size gerekli olan motivasyonu sağlamak için çok geniş çaplı araştırma yaptık ve bu yazıyı hazırladık. Sözü daha fazla uzatmadan maddelerimize geçelim. İşte sizler için özenle hazırladığımız, motivasyon ve başarı için 4 temel taktik başlıklı yazımızın maddeleri. Keyifli okumalar dileriz…


1. Planlama Oluşturun

Motivasyon ve Başarı İçin 4 Temel Taktik

Başarıya emin adımlara yürüyebilmek için, düzenli bir şekilde planlama yapmak gerekmektedir. Öyle ki, tam da bu noktada hafızalarımızda şu söz hatırlanıyor; plan yapmış bir aptal, plan yapmamış olan bir dahiyi yenebilir. Bu sözü her daim hatırlayın ve başta hayalleriniz olmak üzere tüm geleceğinizi ilgilendiren bir plan yapın. Hatta, elinize bir kâğıt alarak tüm planlarınızı bu kağıda yazabilir ve her gerçekleştirdiğiniz planı da ekstra olarak, geliştirmeye başlayabilirsiniz. 


2. Geçmişi ve Geleceği Hayal Edin

Motivasyon ve Başarı İçin 4 Temel Taktik

Sonra, gözlerinizi kapatın ve geçmişinizi hayal etmeye başlayın. Ben geçmişte nasıldım ve geçmişte neler yapıyordum diye. Sahiden, geçmiş hayatınızda ne için ne kadarlık bir uğraş verdiniz? Veya da, hangi hayalinizin peşinden ne kadar koştunuz? Artık, sizce de bazı şeylerin vakti gelmedi mi? 

Kendinize bu tip net sorular sorarak, yapmak istedikleriniz ve yapabilecekleriniz hakkında, kendinizle derin sohbetler içerisine girmiş olursunuz. Ardından, asıl meseleye gelelim. Sonra da geleceğinizi hayal edin. Ben neleri başarabilirim diye sorun kendinize. Geçmişiniz ile geleceğinizi karşılaştırın sık sık. Sizce, hangisi daha avantajlı bir konumda? Geçmiş mi yoksa gelecek mi? Yani demek istiyoruz ki, bazı şeylerin peşinden koşmaya başladıktan sonra elde edeceğiniz hayat, şimdiki hayatınızdan ne kadar farklı olacak, bunu bi düşünün ve ona göre hareket edin. Ancak şunu söylemeliyiz ki, emek vererek geldiğiniz tüm yerler, hiçbir şey yapmadan bulunduğunuz tüm yerlerden her zaman daha iyi ve sizin çin daha hayırlıdır. 


3. Büyük Düşünün ve Büyük Oynayın

Motivasyon ve Başarı İçin 4 Temel Taktik

Gerekirse risk alın, kendinizi riske edin ve yine de ulaşmak istediklerinize doğru bir eğilim içerisine girin. Bu, sizi her zaman başarıya aç bir birey olarak yaşatacaktır. Hiçbir zaman yetinmeyin, hep daha iyisini ve daha fazlasını elde etmek adına planlar yapın ve çaba gösterin. Öyle ki, alnınızdan damla damla ter aksın, derin derin soluklar alın ve bazen de bıkma noktasına gelin. Ancak, sakın ve katiyen vazgeçmeyin. Çünkü başarıya ulaşmak gerçekten de zor bir iştir ve siz zoru sevin, zor işlerin insanı olun. Her zaman büyük düşünün ve daima büyük oynayın. İşte o zaman başarı denen olgu kaçınılmak olacak ve siz, kendinizi motive eden tüm herseyde bir şeyler almış olarak hayallerinize ulaşmanın mutluluğu içerisinde olacaksınız.


4. Kendinizi Geliştirin

Motivasyon ve Başarı İçin 4 Temel Taktik

Her zaman, kendinizi geliştirin ve her gün biraz daha iyi olun. Çünkü, yeni şeyler öğrenmeden hiç kimse başarılı olamaz. Zaten, başarılı olmanın altın kurallarından biri de yenilikçi olmaktır. O yüzdendir ki biz de, motivasyon ve başarı için 4 temel taktik başlıklı yazımızda buna sıkça değindik ve kendimizi sürekli olarak geliştirmemiz gerektiğini bu yazımızda da bir kez daha sizlerle paylaştık. Biz, kişisel gelişime dair olan hemen her yazımızda, sürekli olarak insanın kendini geliştirmesi gerektiğiniz vurgulamaktayız. Örneğin, başarıya ulaşmak istediğiniz konuda eğitimler alın, dersler görün, kitaplar okuyun, videolar izleyin, bu alandaki insanlarla sohbetler edin ve daha birçoğu…