Son güncelleme: 12 Mart 2020

Bir an, hayatınızın yakında son bulacağını ve artık bu dünyadan gideceğinizi düşünün. İçinizde buruk bir his olurdu öyle değil mi? İşte, hayallerinize ulaşmak isteyip fakat ulaşamadığınızda da anı hissin içinizde oluşması olası bir gerçektir. Peki, hayallerimize ulaşmak için ne yapmalıyız?

Ayrıca, PSİKOLOJİK AÇIDAN RAHATLAMANIN 3 YOLU başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bu yazımızda, hatta daha önceki yazılarımızda hep şu tip içeriklerden bahsetmiştik; hayallerinize ulaşmak için şöyle yollardan, bu şekilde adımlarla ilerleyin diye. Ancak bu yazımız, diğer tüm yazılarımızdan farklı bir içerik ve konsepte sahip. Çünkü bu yazımızda sizlere hayalleriniz için ne yapmanız gerektiğini değil de, hayallerinize ulaşmanız için ne ve neleri yapmamanız gerektiğini anlatacağız. Çünkü iyi bir şeye ulaşmak için her ne kadar bazı şeyleri yapmamız gerekli olsa da, bazı güzel şeylere ulaşmak için ise, bazı kötü şeyleri yapmamamız gerekmektedir. Aslında kötü şeyler değil de, olumsuz şeyler diyelim. Tabi “şeyler” diyerek bir anlamsız kalıp bulmamızın nedeni de, yapmamamız gereken şeylerin fakrlı kategorilerde karşımıza çıkabiliyor oluşudur. Bu konuda yaptığımız araştırmalar bie diyor ki, eğer bir hayaliniz varsa ve siz de o hayale ulaşmayı gerçekten de istiyorsanız, işte o zaman gerektiği kadar iyi şeyler yapmalı ve çaba göstermelisiniz. Ancak, şunu da sakın ha unutmayalım ki, bir şeyi yapmak kadar, bazı şeyleri de yapmaktan sakınmak oldukça önemlidir. Çünkü bazı şeyler bize her ne kadar iyi gelip fayda gösteriyorsa, bazı şeyler de bizi gerçekten olumsuz etkilemektedir. Şimdi ise, konumuzun içeriğine göz atalım. İşte, hayallerinize ulaşmak için vazgeçmeniz gereken 4 şey…


1- Geçici His ve Mutluluklardan Uzak Durun

Hayallerinize Ulaşmak İçin Vazgeçmeniz Gereken 4 Şey

Hedeflerinize ulaşmak doğrultusunda, az ve küçük olan her şey size fayda sağlamaktadır. Bunun yanında, hayatınıza etki eden güzel şeylerin de varlığı da büyük etkenler arasında diyebiliriz. Yani insan, kendisi için olumlu olan her türlü konuda mutluluğa ve pozitif hislere ihtiyaç duymaktadır. Ancak sahip olduğunuz mutluluk ve hisler, birkaç gün sonra sizden uzaklaşacak ise, o geçici hislere hiçbir zaman girmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü siz, o hisleri kendinizin bir parçası gibi benimsersiniz ve ona sahip olursunuz. Daha sonra ise, tam siz o hislere ve mutluluklara alıştığınızda, tüm bu güzel hislerin sizden gitmesi, hayatta birçok şeye olan şevk ve isteğinizi de ciddi ölçüde zedelemektedir. 


2- Bahane Üretmekten Vazgeçin

Hayallerinize Ulaşmak İçin Vazgeçmeniz Gereken 4 Şey

Eğer bir işe koyulacaksanız, onu yapmak için kollarınızı sıvarsınız ve harekete geçersiniz. Bu, hayalleriniz için de aynı geçerliliğe sahiptir. Eğer ki siz, bir şeyleri hayal ediyor ve de o hayallerinizin peşinden giderek mutlak başarıya ulaşmak istiyorsanız, hayallerinize uzanan yolda hiçbir şekilde bahanelere takılmayın ve mücadelede etmekten de asla geri kalmayın. İşte o zaman göreceksiniz ki, istediğiniz başarılara ve en önemlisi de en güzel hayallerinize hak ettiğiniz bir biçimde ulaşabileceksiniz. 


3- Taktir Edilme ve Beğenilme Çabasına Girmeyin

Hayallerinize Ulaşmak İçin Vazgeçmeniz Gereken 4 Şey

Hayallerine uzanan yolda yapman gereken görevler ve atacağın adımlar sırasında, başkaları ne der diye hiçbir zaman düşünme. Çünkü insanlar, sana karşı olan değerlendirmelerini, ancak kendi menfaatleri doğrultusunda şekillendirmektedir. O yüzden, insanlara karşı hiçbir zaman taktir edilme ve beğenilme çabası içine girme. Her zaman kendini, kendine beğendirmek ve kendi başarılarını, yine kendinin taktir edeceği biçimde şekillendir. Ve şunu da asla unutma ki, hiç kimse kusursuz değildir ve de yaptığı her girişimde mutlak başarıya ulaşamamaktadır. Herkes, bir şeyleri yanlış yapa yapa ve eksik olarak yerine getirerekten öğrenmektedir. Yine siz de, aynı bu şekilde yanlış yaparak o şeyin doğrusunu öğreneceksiniz ve yaptığınız her bir doğru da, sizi hayallerinize ulaştıran dev bir adım olacak. 


4- Zararlı İnsanlarla Daha Fazla Vakit Geçirmeyin

Hayallerinize Ulaşmak İçin Vazgeçmeniz Gereken 4 Şey

Herkesin hayatında kendisine faydası olmayan, kendisine faydası olmadığı gibi, bir de üstelik başka insanların hayatlarına olumsuz etki eden kişiler olabilmektedir. O insanlar, zararlı kişiler olarak tabir edilip, kesinlikle yanınızdan uzaklaştırmanız gereken kişiliklerdir. Çünkü siz, bir girişimde bulunmak istediğinizde o kişiler size engel dahi olabilirler. Enerjinizi düşürürler, istek ve hayallerinize karşı size negatif bir enerji yüklerler. Eğer ki sizin de hayatınızda bu tip zararlı insanlar var ise, o insanları en kısa sürede hayatınızdan uzaklaştırmalı ve hayatınızı tamamen size fayda sağlayacak insanlara donatmalısınız.