Aşk Acısını Atlatmanın En Etkili 5 Yöntemi

Aşk acısı; Geçmişten günümüze hep var olan ve gelecekte de hayatımızda yer edinecek insanı üzüntüye uğratan bir kavramdır. Tabi ki aşk kavramı yaşanılan zamana göre değişkenlikler gösterebilir. Hani hep deriz ya eski aşklar sevgiler kalmadı diye tam olarak anlatmak istediğimiz ve üzerinde durulması gereken nokta da burası bütün aşklar mutlulukla yada güzel bir şekilde bitmiyor. Geçmişi incelediğimiz de Leylalar-Mecnunlar, Tahirler-Zühreler dönemi sona erdi. Günümüz de artık aşklar sevgiler çıkar üzerine inşa edildiği için doğal olarak da mutlu sonla bitmesini de beklemiyoruz. Bugün siz değerli Melankolik Yaşam ziyaretçilerine aşk acısını atlatmanın en etkili 5 yönteminden bahsedeceğiz.

1- Ayrılığı Kabul Etmek

Biten bir ilişkide en önemli şey olanı yani ayrılığı kabul etmektir. Bir ilişki sonlandığı zaman içimizdeki duygusal reaksiyonu bir kenara koyarak işin mantığını anlayarak kabul etmek yani şöyle ki ilişki de ayrılmak isteyen tarafın ayrılık nedenlerini öğrenmeliyiz mantıklı bir açıklaması yok ise ve size mantıksız geliyorsa ayrılmak isteyen taraf sizden kurtulmak için bahaneler uyduruyor demektir. Kalbinizin hızlı hızlı çarpması, üzülmeniz, aklınıza yaşadığınız güzel anılarınızın gelmesi size tabiki acı ve ızdırap verecektir. En önemli şey acınızı içinizde yaşayın, acınızı içinize atarak onu orda saklamayın acıyı çekin ama kurtulun

2- Ayrıldıktan Sonra Belli Bir Süre Tek Kalın

Aşk acısı duygusal yoğunluğunuza bağlı olarak atlatılması yada katlanılması zor bir durumdur. Bunun adına ister alışkanlık deyin isterseniz aşk deyin her ne olursa olsun biten bir durumdan bahsediyoruz. Ayrılığı kabul ettik artık bu saatten sonra “neden” demenin “nasıl” demenin hiçbir anlamı yoktur. Bu saatten sonra artık bir müddet kendimizi dinleme, hatalarımızı ve yanlışlarımızı gözden geçirme ve tek başımıza aşk acısını içimizden sindire sindire yok etmektir.

3- Sevdiğimiz İnsanlarla Vakit Geçirip Kafa Dağıtmak

Aşk acısını atlatmanın bir diğer yolu ise artık kafamızda dolaşan tilkilerden kurtulmak, kafamızı boşaltmak için sevdiğimiz insanlarla keyif alacağımız aktiviteler yaparak kafamızı ve kalbimizi aşk acısı çektiğimiz durumlardan arındırmaktır.

4- Biten Bir İlişkide Herzaman Kötü Yönleri Düşünün

Aşk acısını atlatmanın bir diğer yolu ise biten bir ilişkide herzaman o ilişkide yaşadığınız olumsuz durumları düşünerek kendinizi telkin etmeniz olacaktır. Çünkü biten ilişkilerde iyi olan şeyleri düşünürseniz o kişiyi unutmanız aklınızdan kalbinizden silmesi zor olacaktır. Kendimize savunma mekanizları geliştirip bize acı veren aşk acısını içimizden uzaklaştırmalıyız.

5- Sosyal Medya Hesaplarını Silip Takipten Çıkın

 

Aşk acısını unutmak isteyen birisinin günümüzde en çok yaptığı hatalardan birisi ayrıldığı kişinin sosyal medya hesaplarını fake hesaplardan yada yakın çevresinden takip ederek o kişinin şuan ne yaptığını merak etmek hani demiştik ya! ayrıldınız artık kabul edin siz onun profiline baktığınızda acınız hafiflemeyecek aksine daha çok aşkınızın acısı artacak. Geçen süre zarfında o kişiyle alakalı ne bir hediyeye, nede onun profiline göz atmamanız sizin lehinize olacaktır.

Uğur Ece

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Maliye bölümü mezunu. Melankolikyasam.com sitesinin sahibi. Yaşamayı seven mutlu, neşe dolu bir kişiliğe sahip sosyal medya uzmanı.

Aşk Acısını Atlatmanın En Etkili 5 Yöntemi” için 2 yorum

 • Şubat 15, 2019 tarihinde, saat 8:40 pm
  Permalink

  Ben bütün herşeyi yapmama rağmen unutamadım içimde hala o kişiye karşı aşk, sevgi ve özlem var ama o beni sevmiyor unutamıyorum yapamıyorum

  Yanıtla
  • Şubat 15, 2019 tarihinde, saat 9:55 pm
   Permalink

   Her insanın hayatında bu tip durumlar mevcut tabi ki unutması zaman alacak ama emin olun unutacaksınız ve o zaman anlayacaksınız ki sizi sevmeyen birisi için boşa acı çektiğinizi umarım kendinizi yıpratmadan bu durumdan kurtulursunuz:(

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir